ری فورت، مرکز تجارت ایران و عراق

تجارت یکی از فعالیت های پربازده و مطمئن است که در آن هر دو طرف معامله، به داد و ستد کالا یا خدمات به یکدیگر مشغول میباشند. در مبحث تجارت بین الملل، تجارت با همسایگان از جایگاه مهمی برخوردار است، چراکه افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی با سایر کشورها به ‌معنای گره خوردن تعاملات سیاسی و حتی امنیتی است و این به معنی دوچندان شدن اهمیت مراودات تجاری و اقتصادی میان همسایگان میباشد.

کشور ایران نیز در شرایط تحریمی امروز، همچنان بیشتر از گذشته به مراودات و تجارت خود با دیگر کشورها، به خصوص کشورهای همسایه، اهمیت میدهد. عراق از جمله مهترین کشورهای همسایه ایران است که دارای تجارت ارزنده ای با کشور ما میباشند. رابطه ایران و عراق رابطه ای قوی، مستحکم و خدشه ناپذیر است؛ چرا که ایران و عراق دارای مرز مشترک بوده و از نظر اجتماعی و فرهنگی به یکدیگر نزدیک هستند. دیدارهای اخیر وزیر امور خارجه ایران  و حضور الکاظمی نخست وزیر عراق در ایران نشان داد، روابط دو جانبه ایران و عراق بسیار عمیق و ریشه دار است.

مجموعه عظیم گردشگری و تجاری ری فورت، تلاش دارد تا با تاسیس مرکز تجارت ایران و عراق در دل این مجموعه، در جهت افزایش و بهبود روابط این دو کشور، گام هایی جدی بردارد. ری فورت با داشتن پتانسیل بالا در جذب گردشگر، به دلیل مجاورت با شهرری، و همچنین احداث این مجموعه در منطقه ای عرب زبان به نام دولت آباد، میتواند روابط تجاری و اقتصادی دو کشور ایران و عراق را بیش از پیش رونق بخشد.

از نقش های مهم یکی از بخش های مجموعه ری فورت به عنوان مرکز تجارت ایران و عراق میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کمک به بهبود روابط ایران و عراق از طریق مبادلات تجاری
  • توسعه روابط ایران و عراق در تمامی زمینه های اقتصادی و گردشگری
  • ایجاد بستری مناسب برای کسب و کار به ویژه مردمان عرب زبان منطقه دولت آباد
  • ایجاد فرصتی مناسب برای رشد و توسعه بین المللی کسب و کار

به عنوان سخن آخر باید گفت، توسعه بخشيدن به راهبردهاي جديد تجاري از اهداف مهم مجموعه گردشگری ری فورت براي ظرفيت سازي ملي كشورهای ایران و عراق خواهد بود.

خواندن 5807 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ری فورت

ری­ فورت مجموعه ای عظیم و منحصر بفرد با مساحت 150.000 متر مربع زیربنا در زمینی به مساحت 14.000 متر مربع خواهد بود که شامل مرکز خرید، دفاتر اداری، هتل، مرکز تفریحی و سرگرمی، مسجد، واحدهای تجاری، پارکینگ طبقاتی، ‏سینما، شهربازی، رستوران و فود کورت و ... میباشد.پروژه برند سازی و تبلیغات مجموعه عظیم ری فورت با مدیریت و طراحی دکتر احمد میرابی انجام شده است.

گالری تصاویر

دفتر مرکزی شرکت ری فورت

آدرس: شهرری، دولت آباد، بلوار قدس، ابتدای خیابان یاس

شماره  تماس: 

021-33761005